Pies towarzyszący I i II (PT I, PT II)

"Dobrze wyszkolony Człowiek może być najlepszym przyjacielem Psa." Corey Ford

Nowy kurs:  październik 2017

PT-1 czyli Pies Towarzyszący stopień 1

Jeżeli wasz pies ukończył już 6 miesięcy a wcześniej nie trafiliście do psiego przedszkola to jak najszybciej czas zacząć edukację naszego podopiecznego. Celem naszych zajęć jest przede wszystkim opanowanie podstawowych komend, dzięki którym codzienne spacery i życie pod jednym dachem staną się przyjemnością. Wasz pies nauczy się chodzić przy nodze bez smyczy, zostawać wykonywać siad, waruj, stój, aportować i co najważniejsze wracać w każdej sytuacji.

Oprócz tego pomożemy przy rozwiązywaniu codziennych małych problemów, które mogły się pojawić. Bez przemocy i bez niszczenia kontaktu między człowiekiem a psem można pozbyć się śladów psich łapek z ubrania, pogryzionych mebli i ciągłych skarg sąsiadów na głośne oznaki samotności Waszego pupila.

Dodatkowo po wstępnym szkoleniu można pomyśleć o specjalizacji umiejętności swojego psa takich jak nauka sportowej pracy węchowej, czyli PTT.

Stopniowo nasze zajęcia idą w kierunku przygotowania Waszego psa do egzaminu PT lub PTT. Uważamy, że zaliczenie tego podstawowego stopniem egzaminu jest możliwe dla każdego psa a satysfakcja dla właściciela, kiedy odbiera dyplom nie ma sobie równych.

 Zakres szkolenia PT-1:

  • chodzenia przy nodze na smyczy,
  • chodzenia przy nodze bez smyczy,
  • przywołania "noga" z "zostawania"
  • aportowanie własnego przedmiotu,
  • zmiany pozycji (siad, waruj),
  • biegania na komendę i powrotu do nogi,
  • spokojnego zachowania podczas badania uzębienia,
  • pozostawania na "siad" i "waruj" przy odwracaniu uwagi.
  • wykonywania wyżej wymienionych czynności na komendy 'wzrokowe', a nie tylko na słuchowe

Psy szkolimy w warunkach jak najbardziej zbliżonych do rzeczywistych, dzięki temu psy szkolone przez Nas słuchają nawet gdy w pobliżu znajdują się inne psy, bądz inne rzeczy odwracają uwagę naszych podopiecznych. Bardzo często spotykamy się z problemem, iż pies słucha w momencie gdy jestesmy 'sam na sam' z nim, a gdy wychodzimy na spacer, to ulubieniec zapomina o właścicielu. My potrafimy tak wyszkolić Twojego psa, aby był bezwzględnie posłuszny. 

Po ukończeniu szkolenia pies bedzie gotowy aby zdać egzamin PT-1 w Krakowskim Związku Kynologicznym i otrzymać świadectwo zdania tego egazaminu.

Proponujemy Państwu 3 systemy szkolenia psa, z zakresu posluszeństwa - grupowy (zajęcia przez 2 miesiące, 3 razy w tygodniu), intensywny kurs wakacyjny (spotkania codziennie, przez okres 2 tygodni) lub szkolenie indywidualne (zajęcia w godz. dopołudniowych lub popołudniowych).


Szkoła tresury psów "Hittdog"
Kraków ul. Na Błoniach 7, stadion "Juvenii", tel. 601-405-931
Copyright 2012 © Szkoła Tresury psów “Hittdog”
ZOBACZ NAS NA: